בניית אפליקציה בנתניה

הכנת אפליקציות לחברות בנתניה וכל מה שצריך לדעת

בניית יישומים לארגונים לכל מטרה ועניין בנתניה

פיתוח אפליקציות לעסקים קטנים וגדולים: הצרכנות המאסיבית זה לא עניין בלעדי לתקפותנו, אך פריצת הרשת אשר תרמה לתקשורת בין עולמית והפיכת הגלובוס ומעין כפר גלובלי, ותרומתה לאת בני האדם לרמת החיים המתקדמת שלהם כיום. ללא עוררין פרסה את עולם הצרכנות לאופקים מדהימים. היום המון בני-אדם מכל הגלובוס רוכשים עוד ועוד חפצים ושירותים ע"פ דרישותיהם, וכל הפריטים שהם בדיוק צריכים במחירים הכי נוחים ברמות הכי אישיות. על ידי כך, תגובת השוק בשום פנים ואופן לא תאחר להגיע – כמות גדולה של מנכ"לים מתחילים ליצור אפליקציה לבתי העסק שבבעלותם. נותני שירות הגיעו למסקנות שלהם וקולטים רווח אשר בהכנת אפליקציה במטרה לספק נוחות למשתמש (לקוח) שנמצא או שיגיע בעתיד. אולם, האם הצעד הזה מומלץ?

בעמוד זה ניתן מענה לשאלת השאלות: מה הכרחי לפיתוח יישומים לתאגידים ואיך יישומון לטלפון יש ביכולתו לקדם את הארגון שלך? הענקת גישה ללקוחות קיימים ופוטנציאלים קשר טכנולוגי מול בית העסק עם הזמנה הופך להכרחי. כאשר בעלי התפקידים וכלל הצוות קיים ומצוי בנייד של הקונה או המשתמש וכאשר ההתקשרות מתבצעת בשיטה של מסרונים ומידע רלוונטי וחדש בכל זמן-מה, מתהווה תחושת ביטחון ומן ההיגיון שהוא יזהר בניצוצות של קירבה ומשפחתיות , זה כמובן בניגוד להחברות שהתחרו בו עד עכשיו.
ככל שללקוח קל יותר להיות במגע, ככה גם יתרחב דו"ח ההכנסות והתנועות של העסק. יישומים לבית העסק בהחלט יכולים להגדיל את נפחן וגודלן של התשלומים ע"י זה שלבצע רכישה נהיה כזה נוח, למנף את קביעות השיח עם המשתמש ולבנות אמון, באותה נשימה ניתן לסייע ללקוח להפיק תועלת מירבית מה מוצרים והשירותים שהעסק מציע על-ידי הנגשת מידע רלוונטי ועדכני בצגו של מכשיר הטלפון.

בקצרה, לפתח יישומון למוצר או לחברה זה נחמד, אך זה נושא שולי. מומלץ מאוד לסקור את רצונותיו של בעל החברה בסיוע של מתכנת היישומון כדי להבטיח שהאפליקציה יותאם היטב ללקוח ויעניק לעסק את היתרונות שהוא צריך כדי להתעלות על המתחרים.

על אילו דגשים חשוב מאוד לתת מחשבה בייצור יישומון?

מה שהכי חשוב זה הקלה על המשתמש, כמו לפתור בעיות שיש בחברה. יישומים שיכולים למצוא פתרון לקושי , לדוגמה להעניק אפשרות לקונה לגמור עם העניינים שלו במינימום דקות, להשתמש בצורה אפקטיבית יותר בשירות המוצע, להכווין לשימוש נבון בתכונות המוצר ולשקף תמונה שמצהירה 'קידמה' לעיני קונים שמצויים אצלכם ושעתידים להיות, עם מענה לרצונות הלקוח באופן סבלני, פיתוחים וחדשנויות כאלה הוכיחו את עצמן בתור השקעה מוצלחת בהיבט ארוך טווח. על העסק או הארגון זה להיות בטוחים מה המטרה, ומה אמור היישום לעשות, וכאן נכנס כאמור הצורך של השוק, וכל עסק יעשה את ההתאמות לפי הידע המקצועי שיש לו. כדי שהתוצר שלנו יהיה, עבורנו, האפליקציה הכי רווחית, הכרחי לעשות מאמץ בהשגת מפתח בעל ניסיון מוכח שקשוב לצרכיך ורצונותיך. המתכנתים צריכים להציג בפניכם שאלות באיזו צורה הינכם משיקים את השירות או המוצר כעת, בלי יישומון פעיל. צוות החברה שעניינה להקים את האפליקציה מטרתם לחקור' את החברה בנוגע לצרכיה, והקושייות האלה גם יכולות לתת לכם מושגים לגבי עד כמה אותם מפתחים מבינים את הסוגייות והמטרות של הארגון. במידה והדבר מתאפשר, חובה לפנות אל המתכנתים בבקשה להציג בפניכם אב-טיפוס או לפחות דוגמה של היישומון ואיך הוא אמור להיראות.

איך יכול בעל חברה להיות רגוע שהאפליקציה שלו לא ייעלם בים היישומים שמתפרסמים בכל עת?

הדבר ההכרחי ביותר לקלוט הוא שהיישומון מוכרח להיות מעודכן ושימושי בשביל הלקוחות. הגישה הראויה להבטיח שהאפליקציה לא תלך לאיבוד בשפע היישומים שמוצעים היום היא להעמיד אותו תחת זכוכית מגדלת ולברר אם הוא משרת ומביא יתרון רציני כלשהו למשתמש על בסיס לכל הפחות שבועי, וזה גם המינימום שבמינימום. במקרה שהקונה רואה באפליקציה כלי-עזר שימושי, ההמשך צפוי – הוא ישוב, ישתמש, וכמובן ירכוש.

מה המחיר של לפתח יישומון לאנדרואיד ולאייפון בשביל ארגון שאינו גדול בנתניה והסביבה?

הסבר מסובך לקושייה שאין לה תשובה חד משמעית. המחירונים דינאמיים ואחד הגורמים הקריטיים הוא כמה זמן ייקח לפתח (ע"פ מורכבות) את היישומון ובמה הוא עוסק בדיוק. פיתוח אפליקציה "טריוויאלי" אצל עסק רציני מחירו יהיה סביב 10 אלף שח עד 17 אלף שח. יישומים שהם אשר אינם פשוטים כ"כ עם זאת, יעלו יותר מזומנים. צוות מפתחי אפליקציות עם ותק צריך לספק לך מחיר מוערך בסיום דיון של כשעה וחצי. מחיר השקה אישית של היישומון לחברה שלכם אמור להישקל על-ידכם מתוך הבנה (אם יש) ששהוא כן מוצא מענה בשביל אתגר המותי בחברה.

לפתח אפליקציה שמיועדת לסוגים רבים של מכשירים זה במילים אחרות לשלם סכומים גבוהים ממה שחשבנו?

בעיקרון, אכן, רוב הזמן. במקרה ויש לכם נחיצות אמיתית שמה ששילמתם עבורו יתפקד בסוגים רבים של מכשירים, כמו אייפון, אנדרואיד או אפילו אחרות, סביר להניח שהבחירה החכמה יותר תהיה לבקש יישומון ווב ולא לבקש לפתח עבורכם אפליקציית נייטיב (Native). שימוש במבנה ווב מאפשרת לאפליקציה לעבוד בכמות אדירה של מערכות, כמו מחשב, טאבלט וסמארטפון מן הסתם; אבל רק בסיטואציה בה העיצוב של היישומון נעשה כראוי כמובן. אתם יכולים ללמוד פרטים על ההבדלים שישנו במכשירים השונים בדפים אלה:

כמה סך הכל הרווח נטו, בהערכה גסה, על ההשקעה יישומים בשביל חברה זעירה?

קשה לענות על השאלה הזו בצורה חד משמעית, הדברים תלויים במה בדיוק היישומון עושה. אם מחירי הפיתוח כולם מכוסים בשנה הראשונה, זה משהו שאתם רוצים להשקיע בו. קל יחסית לברר את היכולות של היישומון, לדוגמה אם הוא ממזער את משך הזמן הנצרך לבצע פרוצדורה בנניח 15%, או לצמק בזבוז משאבים ב-13 אחוזים לדוגמה. בבירורים על ההשתלמות (כלומר עד כמה ההשקעה משתלמת), יש להכניס לחישוב את הפעולות השוטפות שמהוות את ההוצאה לאותה תקופת זמן, בכל צורה שלא תהיה, שמתכוון היישומון בנתניה והסביבה לגמד.

אנחנו בשלב ההשקה של היישומון, איך ראוי לבעל עסק קטן לדחוף אותה לשוק וללקוחות קיימים ופוטנציאליים?

האופן הכי נכון להוצאת יישומים זה עם דף ברשת. במקרה ומדובר באפליקציית ניטיב, אותה ניתן להטמיע בטלפון בארכיון היישומים אשר ייעודי למערכת ההפעלה (App Store בתור דוגמה), מומלץ לשים תחת זכוכית מגדלת קצת את המילים הרלוונטיות במנועי חיפוש בטרם נשיק את היישומון לחנות. במקביל, ניתן להודיע על השקתו של היישומון תוך שימוש ברשימת תפוצה, ולהיעזר במוקד השיווק שלכם בחברה. לפי סוגו של היישומון, כדאי לחשב את היתרונות שיהיו בעריכת סרטון וידאו שיווקי ולהעבירם אל אתרכם, בפייסבוק, ביוטיוב או בכל מקום אפשרי.

מתי וכמה תדיר חובה לבעלי עסקים בנתניה לבצע חידוש של היישומים שרכשו?

בדומה לשאלות הקודמות, תשובה נורמלית וקצרה נוכל לתת רק אם נבין את מהות היישומון שלכם. במצב בו היישומון סובב מידע, הוא יאלץ להיות כל הזמן תחת שיפוצים, עדכונים ושינויים, אם זה לא יקרה, אין צורך לעבוד קשה בשביל לייצר אפליקציה כזו. יישומים עם מטרות שונות רצוי לערוך עדכון כל תקופה של 12 חודשים לערך. על-מנת שהיישומון יתפקד כראוי למרות כל עדכוני הטלפונים, עדכוני גרסה וכדומה, תוך מערכות הפעלה , לדוגמה אנדרואיד ואפל.

האם אפליקציה מתאימה לחברות, לא משנה מה?

במצב בו החברה נכשלת בלשים פוקוס על קושי בחברה שהאפליקציה מכוונת לפתור עבורו, ראוישלא יפתח אפליקציה כלל. אולם לשוחח עם חברת פיתוח אפליקציות תסייע לעסק בזיהוי בעיות בחברה שלא ראינו קודם.

עניינים אשר ראוי לבעלי עסקים לשקול כאשר הנושא הוא פיתוח אפליקציות

צריך לזכור כי יש פתרונות ברשת שמסוגלות לגרום שיפור בצורה מהותית הרגלי עבודה שיש לעסק. הזמנות היא דוגמא מעניינת: לחברות קטנות של הפצה קיימות אפשרויות הזמנה אצלם בדף הרשת שבניהולם שרוב הזמן אינן פעולות כלל ועיקר בדפדפן הסטנדרטי של הנייד. פה למשל ניעזר ביישומון הייעודי – להעלות ברמה את האופציה לבצע רכישה ייתכן שזה יהיה הגורם המהותי ביותר לפער בין חברות. זו אגב הסיבה לכמות מטורפת של צרכנים באתר Amazon. אמאזון הפכה את השיח של הקונים איתו לדבר קליל ופשוט נורא. לאתר "אמאזון" זה מתאים? כנראה שזה מתאים גם לכם. השקה אישית של יישומון לחברות בנתניה – להתייעצות, שיחה חינם והצעות גמישות, צרו עימנו קשר עוד היום.